Luksusowe ubranka marki Eotton są wytwarzane z najczystszej, uprawianej w sposób przyjazny dla ludzi i środowiska bawełny organicznej. Czym jest dla twórców marki Eotton bawełna pochodząca z plantacji ekologicznej w porównaniu do bawełny produkowanej konwencjonalnie? Gdybyśmy chcieli to ubrać w emocje powiedzielibyśmy, że tym, czym dla Ciebie jest Twoje dziecko w porównaniu do wszystkich innych dzieci. Wyjątkowym i najdoskonalszym bytem. Czymś, co znamy od ziarenka. Powodem do dumy. Ale możemy to również wytłumaczyć racjonalnie.

Wiedziałaś Mamo, że do uprawy bawełny nieekologicznej często wykorzystuje się znacznie więcej pestycydów niż przy uprawie innych roślin? Jej produkcja wzbudza niekiedy wątpliwości nie tylko natury ekologicznej, ale i humanitarnej.

Tymczasem bawełna, z której wykonane są ubranka Eotton rośnie w jednym z najczystszych, nieskażonych cywilizacją regionów Azji, u podnóży gór Tianshan. Nasza bawełna jest w pełni naturalna, biodegradowalna i najbezpieczniejsza , najmiększa, najdelikatniejsza dla skóry oraz całego organizmu dziecka – również dla alergików i noworodków.

Nasze produkty są oddychające, piękne i niebarwione związkami chemicznymi, które tak często powodują podrażnienia skóry dzieci. Modna eko-kolorystyka odzieży Eotton jest przede wszystkim wynikiem zastosowania różnych rodzajów bawełny organicznej. Najwyższa jakość użytej bawełny oraz odpowiednio gęsty splot sprawiają, że ubranka Eotton nie rozciągają się ani nie kurczą w praniu. A ich niezwykła trwałość sprawia, że bywają noszone przez kolejne dzieci w rodzinie.

Ekologia to dziś nie tylko modny nurt w wielu dziedzinach życia, ale również filozofia wynikająca z odpowiedzialności za zdrowie naszych bliskich i stan naszego środowiska.


Global Organic Textile Standard (GOTS), uznawany jest za wiodący na świecie standard certyfikujący wyroby tekstylne wykonane z włókien organicznych. Gwarantuje on, że wyroby te zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego i pracowniczych praw człowieka oraz że są przyjazne dla ludzkiego zdrowia.

Oeko-Tex Standard 100 jest wiodącym znakiem certyfikacyjnym, gwarantującym bezpieczeństwo produktów włókienniczych dla zdrowia człowieka. Sygnowane nim tekstylia nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych m. in: pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Obserwuj nas